WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł


Wybrana kwota:
20 zł
Wpłacając mnie jesteś dobry z Natury, bo dbasz o Ziemię.


Pomóż nam uratować siedzibę naszej Fundacji

Aktualności

Kamienica na Dworcowej 2 od 6 lat jest naszą siedzibą. Remonty, które trwają od samego początku naszej działalności finansowane są z różnych projektów. Wszystko szło dobrze, aż tu nagle okazało się, że od z jednej strony budynku trzeba „ratować” ścianę. I koniecznie trzeba wzmocnić strop, bo bez tego, nie będzie nowego dachu. A gdy nie będzie dachu, to nie będzie Dworcowej 2. 

Koszty nie sa małe – remont wyceniono na ok. 500 tysięcy złotych. Pół miliona może przesądzić o naszej przyszłości... Właśnie dlatego potrzebujemy Waszej pomocy. Nie liczymy na kokosy, wiemy jak jest. Napiszemy jak wszyscy: "każdy grosz się liczy", bo po co owijać w bawełnę. Tu serio liczy się każda złotówka.

Zorganizowaliśmy zbiórkę, bo każda opcja, która pozwoli nam uratować Kamienicę jest teraz dobra. To nasza wspólna przestrzeń, miejsce otwarte dla każdego. Nie możemy pozwolić, by nasza wieloletnia praca i zaangażowanie poszły na marne. 

Pomóż nam ratować dach nad naszymi głowami – dach kamienicy, która kryje wiele sekretów, która jest miejscem służącym lokalnej społeczności. Wesprzyj naszą zbiórkę, tylko wspólnymi siłami możemy odczarować Dworcową 2. 

Pomóż nam uratować naszą siedzibę  

––––

Czym jest kamienica przy ul. Dworcowej 2? Miejsce to udaje nam się odczarowywać, by mieszkańcy mogli być z niego dumni. Kiedyś siedziba niemieckiej policji, a po wojnie katownia UB – teraz służy lokalnej społeczności. To przestrzeń edukacji, prowadzenia całego mnóstwa warsztatów i wydarzeń, spotkań, szkoleń. To tutaj działa Przystanek Zabłocie, Centrum Integracji Społecznej, Centrum Pomocy Uchodźcom. Tutaj jest serce Działaj lokalnie na Żywiecczyźnie, Turnieju Debat Oksfordzkich Podbeskidzie, Objazdowego Festiwalu Watch Docs Żywiec, Programu Stypendialnego "Żywiec z pasją", Programu "Pomarańczowa Energia – Stop Osamotnieniu Dzieci", to tutaj ponad 100 osób z niepełnosprawnościami otrzymuje wsparcie asystenckie w ramach Programu "Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnościami" i wiele innych.