WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł


Wybrana kwota:
20 zł
Wpłacając mnie jesteś dobry z Natury, bo dbasz o Ziemię.

  

Funded by the C.S. Mott Foundation under the Global Challenges Local Solutions Program run by the Academy for the Development of Philanthropy in Poland. 

Sfinansowane przez C.S. Mott Foundation w ramach Programu Global Challenges Local Solutions realizowane przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

  

Centrum udziela kompleksowego wsparcia w zakresie pomocy uchodźcom. Tutaj uzyskasz informacje dotyczące miejsc noclegowych, ofert pracy, banku żywności, załatwienia formalności w Urzędach, Ośrodkach Pomocy Społecznej czy innych instytucjach, z którymi nalezy się kontaktować. 

Zachęcamy do odwiedzenia naszego Centrum, by dowiedzieć się więcej o zakresie wsparcia jakiego udzielamy! 

 


tel. 33 506 50 77
e-mail: cpu@zfr.org.pl
web: cpu@zfr.org.pl
fb: KLIKNIJ TUTAJ
adres: Wesoła 1,
34-300 Żywiec

Żywiecka Fundacja Rozwoju jest partnerem programu „Witamy i pomagamy – noclegi” Fundacji Biedronki. W jego ramach uchodźcy otrzymują za naszym pośrednictwem bezpłatne i tymczasowe noclegi. Nocleg dla uchodźców zapewniany jest na maksymalnie 10 dni, ale w razie potrzeby można go przedłużyć aż do 30 dni.  Dzięki współpracy z Fundacją Biedronki, pomogliśmy znaleźć nocleg w Warszawie mamie i jej maleńkiej córeczce Stefanii. 

Noclegi udostępnione w ramach współpracy z Fundacją Biedronki są bezpieczną alternatywą dla osób, które znalazły się w nagłej potrzebie. Dzięki Programowi nikt nie pozostaje bez dachu nad głową. W razie konieczności pytajcie, dzwońcie do nas, pomożemy Wam znaleźć krótkoterminowe mieszkanie z bazy udostępnionej w ramach Programu „Witamy i pomagamy – noclegi”. 

Fundacja Biedronki jest laureatem prestiżowej nagrody Dobroczyńca roku 2021 w kategorii pomoc społeczna, a także Wizjoner Zdrowia 2022 w kategorii Wizjoner Społecznik. W ciągu pierwszych dwóch lat działania Fundacja Biedronki przeznaczyła na programy społeczne ok. 60 mln złotych. 

 

 

 

NAJNOWSZE INFORMACJE / ОСТАННЯ ІНФОРМАЦІЯ

1. Informacje dla osób pochodzących z Ukrainy / Інформація для прибулих до Польщі з України

2. - Pesel, profil zaufany i mObywatel dla obywateli Ukrainy – instrukcja dla użytkowników / Pesel, довірений профіль і mO Citizen для громадян України - інструкція для користувачів​​​​​​​