WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł


Wybrana kwota:
20 zł
Wpłacając mnie jesteś dobry z Natury, bo dbasz o Ziemię.


Death Cafe – spotkanie w Przystanku Zabłocie

Aktualności

Zapraszamy na Death Cafe w Żywcu.

Kiedy: 26.3.2024 | 18:00 – 20:00
Gdzie: Kawiarnia Przystanek Zabłocie | ul. Dworcowa 2
Więcej informacji: kamilamidor.ids@gmail.com
Wstęp wolny

Żywiecka Fundacja Rozwoju oraz Instytut Dobrej Śmierci zapraszają do Death Cafe – przestrzeni dialogu o śmierci z Kamilą Midor.

W Death Cafe możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.

Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego „ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne? Może w obecnej sytuacji światowej wydaje Ci się to szczególnie ważne?

– Death Cafe to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami. Spotkanie Death Cafe to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu.

– Death Cafe jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że Death Cafe nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w Death Cafe nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

– Tu znajdziesz więcej informacji na temat ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe: https://deathcafe.com/

Prowadząca: Kamila Midor

Językoznawca, tłumacz, filolog. Doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa. Studiowała i prowadziła badania na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley (2015/2016). Autorka artykułów naukowych na temat straty i żałoby z perspektywy językoznawstwa kognitywnego. W swojej pracy doktorskiej porównała sposoby konceptualizacji straty i żałoby (ang. grief) u Amerykanów i Polaków.