WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł


Wybrana kwota:
20 zł
Wpłacając mnie jesteś dobry z Natury, bo dbasz o Ziemię.

Odkrywamy swoją siłę

Dofiansowanie: „Projekt dofinansowany przez Fundację Empiria i Wiedza w programie „InwestorJa”.

Projekt dotyczy podniesienia umiejętności 4K wśród młodziezy uczącej się w szkołach ponadpodstawowych i stworzenie im możliwości praktykowania umiejętności poprzez doświadczenie, uczestnictwo w debatach oksfordzkich.

Etapy projektu: 

Etap 1 – warsztaty.
Realizacja warsztatów z krytycznego myślenia, kreatywności, kooperacji i komunikacji w 8 szkołach ponadpodstawowych z powiatu żywieckiego:  Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Cogito w Żywcu, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika (Strefa Kopernika), Zespół Szkół Mechaniczno - Elektrycznych, Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu, Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu, Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce, Zespół Szkół Leśnych i Drzewnych wŻywcu;

Etap 2: praktyka i ćwiczenia podczas debat
Przeprowadziliśmy etap podstawowy z debat w Klubie "Papiernik" . Dyskutowaliśmy na następujące  tezy: "Godziny rozpoczęcia zajęć lekcyjnych powinny ulec zmianie na późniejsze niż 8:00" i "Powinno nakładać się dodatkowy podatek na produkty, co do których stwierdzono, że nie powstały z poszanowaniem zasady fair trade".

Etap półfinałowy odbył się w Klubie Śrubka. Teza debat półfinałowych brzmiała: "Handel kryptowalutami powinien być zakazany"

Etap 3: Finał projektu
14 grudnia spotkaliśmy się w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Żywcu. Debatanci wypowiadali się na temat wpływu zachowania artystów i twórców na odbiór i ocenę ich dzieł. Podczas finału debatnci mieli okazję wysłuchać dwóch mów eksperckich:

- Anny Kwaśny pn. "W przyjaźni z przyrodą... profilaktyka i terapia" (opisy tego są na fb debaty oksfordzkie podbeskidzie wraz z bio prelegentów);

- Paweł Żygliński pn ""Najtrudniejsza partia szachów w grze życia." Bio Pawła - Paweł na codzień jest nauczycielem w szkołach wojskowych oraz organizuje wyprawy survivalowe, obozy dla dzieci i młodzieży.

Partnerem Debat Oksfordzkich byli: Starostwo Powiatowe w Żywcu, 

Fundatorami pakietów podarunkwoych dla debatntów byli: Miejskie Przedsiębiorstwo Wód i Kanalizacji w Żywcu, Kino Janosik, Krówki Żywieckie, Mucca, Cukiernia Ania, Cukiernia MIętówka, Przystanek Zabłocie, Wydawnictwo Czarne, Pizzeria Viva.

Etap końcowy: Spotkanie z ekspertem