Żywiecka Fundacja Rozwoju

Żywiecka Fundacja Rozwoju jest Oranizacją Pożytku Publicznego zarejestrowaną w VIII wydziale Sądu Administracyjnego w Bielsku-Białej pod numerem KRS 0000146021

Jesteśmy Lokalnym Funduszem. Od 2006 roku należymy do sieci Ośrodków Działaj Lokalnie oraz do Federacji Funduszy Lokalnych w Polsce od 2016 r.  

Jesteśmy organizacją aktywanie angażującą się w rozwój i promocję miasta Żywca i Żywiecczyzny. Wspieramy wszelkie inicjatywy w dziedzinie: edukacji, kultury i sztuki, ekologii, zdrowia, demokracji, poprzez programy:  edukacyjne, kampanie społeczne, programy grantowe oraz stypendialne.

Prowadzone przez nas programy mają na celu aktywizację społeczną oraz rozwój aktywnych mieszkańców i organizacji pozarządowych.

O Fundacji

Żywiecka Fundacja Rozwoju została założona w październiku 2002 r. przez Gabrielę Gibas-Psuturi oraz trzech członków ASHOKI -  Piotr Topińskiego, Michala Kravcika oraz Jacka Schindlera. Od początku działalności Fundacji przyświecały cele związane z realizacją działań przyczyniających się do rozwoju lokalnego, edukacji i aktywizacji mieszkańców.

Główne programy Fundacji

Działaj lokalnie
Działaj lokalnie
Pamięć i Tożsamość
Pamięć i Tożsamość
Debaty Oksfordzkie
Debaty Oksfordzkie
Centrum Integracji Społecznej
Centrum Integracji Społecznej
Żywiec Bez Czadu
Żywiec Bez Czadu
Żywiec z Pasją
Żywiec z Pasją