Socjolożka, historyczka, działaczka NGO, mieszkanka Żywca-Zabłocia. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Opolskiego.
Certyfikowana absolwentka kursów: fundraisingowego "Strażnicy" realizowanego przez FAOO w ramach projektu „Niezależne finansowanie – silniejsze organizacje strażnicze" oraz organizowanego przez Helsińską Fundację Praw Człowieka: „Prawa człowieka na co dzień”.
Specjalizuje się w praktycznych aspektach antropologii, tj. tożsamości małych ojczyzn, zagadnieniach rozwoju  lokalnego, historii bliskiej, diagnozach i strategiach społecznych oraz narracjach lokalnych i zagadnieniach pamięci społecznej.
Równolegle z zaangażowaniem w działania Żywieckiej Fundacji Rozwoju realizuje i animuje działania grup nieformalnych: Aktywnego Zabłocia i Kobiet na Żywiecczyźnie, oraz Stowarzyszenia Paramus, Instruktorka pracowni opiekuńczej w Centrum Integracji Społecznej w Żywcu.
Autorka kilkudziesięciu publikacji (w tym recenzowanych) oraz badań terenowych z dziedziny socjologii, historii lokalnej oraz filozofii społecznej, oraz monografii. Współtwórczyni filmu dokumentalnego „Zarlive klimaty”. Pomysłodawczyni i autorka tekstu do publikacji „Mozaika żywiecka – przewodnik niebanalny”. Organizatorka corocznego „Pawilonu Sztuki Kobiet”.
Konsultantka i ekspertka przy projektach z zakresu socjologii lokalnej, miasta, tożsamości, rozwoju lokalnego, płci i rodziny.
W 2009 roku uhonorowana Nagrodą Rektora ATH za aktywną działalność naukową, a w roku 2014 – Nagrodą Narodowego Instytutu Dziedzictwa dla organizatorów wydarzeń w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2014 w woj. Śląskim.
Prywatnie matka Michała, miłośniczka literatury, francuskiego postmodernizmu i Bacha.