Żywiecka na Watch Docs.

Aktualności

8 i 9 grudnia 2019 Anna Jafernik i Anna Barabasz z Żywieckiej Fundacji Rozwoju uczestniczyły w spotkaniu lokalnych koordynatorek i koordynatorów MFF WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

Podczas spotkania w siedzibie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka organizatorzy z m.in. Żywca, Łodzi, Częstochowy, Cieszyna, Krakowa, Bielska-Białej, Jawora, Buska Zdroju, Kielc, Szydłowca, Lublina i Gniezna rozmawiali o tym, jak przebiegały lokalne edycje festiwalu. Spotkanie to również szansa na udział w międzynarodowej debacie organizowanej przez HFPC w Muzeum Polin. Tegoroczny temat to: „Mniej przestrzeni dla społeczeństwa obywatelskiego: globalne wyzwanie, globalna odpowiedź?”. No i oczywiście seanse filmowe w kilku kinach równocześnie.

Zachęcamy do zapoznania się z możliwością współorganizowania MFF WD poprzez udział w: „Watch Docs – zrób to sam” i „Inicjatywą Helsińską”. Już dziś możemy także zaprosić na kolejną edycję MFF WATCH DOCS w Żywcu w roku 2019. Mamy też dla wszystkich zainteresowanych tematyką praw człowieka pewną propozycję, ale o tym wkrótce….