WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł


Wybrana kwota:
20 zł
Wpłacając mnie jesteś dobry z Natury, bo dbasz o Ziemię.


Wizyta studyjna – Warmia i Mazury

Aktualności

Wizyta studyjna na Warmii i Mazurach 

Ostatnie dni spędziliśmy na Warmii i Mazurach, gdzie odwiedziliśmy organizacje z Biskupca, Olsztyna, Fromborku i Elbląga. 

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną PSONI Koło w Biskupcu, która działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi. W swojej siebdzibie edukują, rehabilitują, prowadzą terapię psychologiczną i logopedyczną, zajęciową  – a to tylko częśc ich działań. 

Kolejny przystanek na trasie – Olsztyn i organizacja Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa na zaproszenie której przybyliśmy na Warmię i Mazury. Federacja FOSa to 53 organizacje członkowskie i ponad 100 współpracujących. Działają w obszarze pomocy i polityki społecznej. Jednym z wielu ich projektów jest Spółdzielnia Socjalna HuManus, która wspiera osoby wykluczone lub zagrożone wykluczeniem społecznym. Udało nam się również zobaczyć działania miejsca - Galeria wArta Świeczki" - która jest miejscem aktywizacji społecznej i zawodowej. Dotarliśmy również do Fromborka, gdzie udało nam się zwiedzić miasto, a także odwiedzić Fundację "Żółty Szalik"

W ostatni dzień udało nam się odwiedzić Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych ESWIP oraz "Dom pod Cisem". ESWIP to organizacja niemalże dla nas bliźniacza i z wielką przyjemnością przyglądaliśmy się jej działaniom! ESWIP prowadzi Centrum Integracji Społecznej. Jedną z ich pracowni jest hostel (DOM POD CISEM prowadzony przez Stowarzyszenie ESWIP). Mają również pracownię stolarską, w której stare meble zyskują nowe życie i trafiają do Sklepu Społecznego.

Dziękujemy Wam serdecznie za tak miłe przyjęcie – ten wyjazd był dla nas wielką inspiracją. Robicie wszyscy piękne rzeczy, do zobaczenia na kolejnym wyjeździe!