WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł


Wybrana kwota:
20 zł
Wpłacając mnie jesteś dobry z Natury, bo dbasz o Ziemię.


"Społeczeństwo otwarte: spotkanie z Robertem Biedroniem, prezydentem Słupska"

Aktualności

31 maja 2018 r. w godz. 14:00-15:30 zapraszamy na spotkanie inaugurujące cykl "Społeczeństwo otwarte", poświęcony tematyce społeczności lokalnych i wymianie dobrych praktyk w zakresie wzmacniania kapitału społecznego mieszkańców.
Pierwszym gościem będzie Robert Biedroń -Prezydent Miasta Słupska.
Politolog, absolwent Szkoły Liderów Politycznych i Społecznych oraz Szkoły Praw Człowieka przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Od 2014 r. prezydent Słupska. Przez wiele lat ekspert Organizacji praw człowieka w Polsce i za granicą. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i wieloletnim prezesem Kampanii Przeciw Homofobii. W 2011 został wybrany na posła RP z okręgu gdyńsko-słupskiego. Były wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz członek sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. Były delegat do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. W latach 2008-2016 członek Rady Doradczej Praw Człowieka przy Open Society Foundation w Budapeszcie. Od 2015 uczestniczy w pracach Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy. Od 2016 zasiada w grupie doradczej ds. równouprawnienia płci, przymusowych wysiedleń i ochrony, powołanej przez Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców.
 

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Działaj bez limitu!”, finansowanego ze środków ASOS 2014-2014. Celem projektu jest wzrost partycypacji obywatelskiej poprzez wzmocnienie lokalnych Liderek i Liderów ze środowiska 60+ i debaty publiczne.

Prowadzenie: dziennikarka Małgorzata Prokop-Paczkowska oraz Anna Barabasz z Żywieckiej Fundacji Rozwoju.

Wstęp wolny!
Po wejściówki na wydarzenie zapraszamy od 23 maja 2018 r. do:
Żywieckiej Fundacji Rozwoju, ul. Handlowa 5
Kina Janosik, ul. Sobieskiego 1.
(foto: materiały prasowe R.Biedronia)
Do zobaczenia na spotkaniu!