WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł
lub wprowadź:
PLN
Wybrana kwota:
50 zł
Wpłacając mnie jesteś jak energetyk, bo dodajesz skrzydeł talentom.

KOSMICZNY PIKNIK NAUKOWY na Zabłociu za nami!

Aktualności

Po wizycie w Kosmosie czas na powrót na Ziemię. 4 września 2021 roku mieszkańcy całej Żywiecczyzny i wszyscy pasjonaci astronomii mieli okazję uczestniczyć w Kosmicznym Pikniku Naukowym, który nasza Fundacja zorganizowała w Klubie „Papiernik”, czy wsparciu Stowarzyszenia „Polaris” z Sopotni Wielkiej.

W czasie tego kosmicznego dnia dzieci i dorośli mogli pozwiedzać pneumatyczne modele czterech planet: Merkurego, Wenus, Ziemi i Marsa: poznać ich charakterystykę, a na własnej skórze doświadczyć panujące na nich warunki. Dodatkowo dzieci mogły sprawdzić się jako poszukiwacze meteorytów!

Na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego Oddział w Żywcu można było poznać ciekawostki na temat zwierząt i roślin z naszego regionu, pograć w gry edukacyjne o tematyce przyrodniczej i pogłębić swoją wiedzę z tego zakresu.

Na stoisku z robotami można było przyjrzeć się ich konstrukcji, poznać zasady działania i programowania, a przede wszystkim – spotkać naszego tegorocznego Stypendystę z pasją – Grzegorza – przed którym roboty nie mają żadnych tajemnic. Uczestnicy pikniku również mieli okazję zobaczyć, jak drukuje drukarka 3D.

Zainteresowani tematyką beskidzkich polan spotkali się z dr Michałem Sobalą i wysłuchali wykładu „Przeszłość beskidzkich polan zapisana w krajobrazie” oraz podziwiali wystawę fotografii, opracowaną wspólnie z Dawidem Wojtyłą. 

Za super animacje bańkowe, czyli mydlane bańki – giganty, odpowiadała grupa z projektu „Odkryj z nami” tegorocznej edycji Działaj Lokalnie.

Tym wszystkim atrakcjom towarzyszył kącik dla najmłodszych z kolorowankami, stoisko z przysznościami z Przystanku Zabłocie oraz wyroby rękodzielnicze Pracowni Designu i Techniki Biurowej żywieckiego CIS. Mieszkańcy Żywca mogli skorzystać z punktu informacyjnego dotyczącego projektu „Zapraszamy do Zabłocia – zaPALamy do działania”.

Moc atrakcji za nami! W pikniku wzięło udział ponad 300 osób! Do zobaczenia za rok!

Projekt zrealizowany w ramach projektu „Zapraszamy do Zabłocia – zaPALamy do działania” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach poddziałania 9.1.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.