WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł
lub wprowadź:
PLN
Wybrana kwota:
50 zł
Wpłacając mnie jesteś jak energetyk, bo dodajesz skrzydeł talentom.

Drugi Piknik Naukowy w Żywcu - w tym roku Dino Archeo!

Aktualności

Już po raz drugi zapraszamy Was na wyjątkowe święto nauki! Tegorocznym motywem przewodnim Pikniku Naukowego są dinozaury, archeologia i paleontologia!
Na uczestników, tych młodszych i ciut starszych, czeka moc niesamowitych atrakcji: m.in. warsztaty przyrodnicze o życiu nietoperzy, matematyczne, iluzjonistyczne, z tematu koncentracji i ćwiczenia pamięci. Dzieciaki będą mogły obejrzeć kieł i ząb mamuta, porozmawiać o pracy archeologa, paleontologa i o poszukiwaniu skamielin. 

O pełne brzuchy uczestników zadba Przystanek Zabłocie, a kusić będą także ciekawe i kolorowe stoiska, na których obkupić się będzie można w rzeczy z motywem dinozaurów. O kondycję najmłodszych zadbają ćwiczenia w ramach DinoJogi oraz DinoZumby! 

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa figurek dinozaurów firmy Mattel, a także kącik dla dzieci z kolorowankami i malowaniem twarzy. 

Finałem Pikniku będzie występ energetycznego Zespołu Czereśnie z Krakowa, który porwie wszystkich do tańca i zabawy w rytm punk rocka (początek koncertu o godz. 16:00)! Ale to nie wszystko – przyjdźcie, zobaczcie, skorzystajcie!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

Organizatorem Pikniku Naukowego jest Żywiecka Fundacja Rozwoju - jest on częścią projektu „Zapraszamy do Zabłocia – zaPALamy do działania” współfinansowanym ze środków RPOWŚL na lata 2014-2020 Europejski Fundusz Społeczny oś priorytetowa IX. Włączanie społeczne działanie 9.1. Aktywna integracja.