WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł


Wybrana kwota:
20 zł
Wpłacając mnie jesteś dobry z Natury, bo dbasz o Ziemię.

DLA MEDIÓW

 

 

 

NAGRANIE BRIEFINGU PRASOWEGO
DO POBRANIA:

WIDEO AUDIO

   

Czym jest Promuj i Komunikuj? 

W ramach projektu Promuj i Komunikuj dwie fundacje: Fundacja Klementyna (w 2021 roku jeszcze Koalicja Dla Młodych) i Żywiecka Fundacja Rozwoju, pozwoliły sobie na sprawdzenie przekonania: „jeśli fundraising to tylko w dużych organizacjach”. Naszym głównym celem było stworzenie modelu fundraisingowo-komunikacyjnego, który moze być wykorzystywany przez organizacje z mniejszych miejscowosci. Chcieliśmy pokazać, że istota naszych działań to podejmowanie dialogu z lokalną społecznością, rozponawanie jej potrzeb oraz odpowiadanie na nie w najszybszy z możliwych sposobów.

Z przeprowadzonej przez nas diagnozy wynikało, że małe organizacje, które działają na terenach wiejskich i w małych miejscowościach prowadzą działalność głównie w oparciu o wolontariat, a środki które pozyskują na swoje działania od samorządów, czy właśnie ośrodków Działaj Lokalnie. Dodatkowo organizacje nie przykładają dużej wagi do działań komunikacyjnych – nie dlatego, że nie chcą – często wiązało się to z brakiem środków lub odpowiednich kompetencji. 

Tak powstała Pomarańczowa Energia, czyli wspomniany model fundraisingowo-komunikacyjny. Jako odpowiedź na problem lokalnej społeczności i przykład tego jak tworzyć rozwiązania, które pomogą nam finansowac nasze działania przy jednoczesnym angażowaniu lokalnej społeczności. 

W przypadku Żywieckiej Fundacji Rozwoju problem było i jest osamotnienie dzieci i młodzieży. Jeszcze przed rozpoczęciem pracy nad modelem, Fundacja otrzymała liczne sygnały od współpracujących nauczycieli, pedagogów, psychologów w zakresie kryzysu zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży. Nasze działania skupiały się na zaprojektowaniu i wdrożeniu rozwiązań, które realnie mogą wspomagać dzieci w kryzysie psychologicznym.

Więcej informacji o Pomarańczowej Energii znajdziecie na naszej stronie – https://stoposamotnieniu.pomaranczowaenergia.org/

Briefingi prasowe

Anna Jańczyk o projekcie w Radio Bielsko - 22.10.2022

Anna Jafernik i Jarosław Warzecha o projekcie w Radio Bielsko – 5.10.2023

Briefing prasowy – Promuj i komunikuj – 22.01.2024

   

A może chcesz zostać z nami w kontekcie?

Chcesz dowiedzieć się więcej o Pomarańczowej Energii, o tym jak wspieramy dzieci w kryzysie psychologicznym? Odwiedź nasze konta w social mediach lub napisz do nas maila :) z przyjemnościa odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! 

E-mail:

stoposamotnieniu@pomaranczowaenergia.org

 

Telefon: +48 33 506 50 78

Pobierz nasz poradnik – kompedium wiedzy o modelu Pomarańczowa Energia 

POBIERZ NASZ PORADNIK!