WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł


Wybrana kwota:
20 zł
Wpłacając mnie jesteś dobry z Natury, bo dbasz o Ziemię.

O GIVING CIRCLE

Giving Circle to nowoczesna forma „filantropii uczestniczącej” bardzo popularna w Wielkiej Brytanii, USA i Australii, oraz crowdfunding w wersji „na żywo”. Pierwsze spotkania poza USA i Wielka Brytanią odbyły się w Czechach, Rumunii, Turcji i na Węgrzech.

W czasie spotkania przedstawiciele trzech lub czterech organizacji wraz ze swoimi ambasadorami prezentują na scenie swoje projekty i starają o ich sfinansowanie, zachęcając zgromadzonych darczyńców do wpłacania dowolnej kwoty na ich realizację. Opowiadają historie swoich podopiecznych, pokazują jakiej zmiany chcą dokonać, dyskutują z publicznością o swoich działaniach i celach.

W 2016 Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce została partnerem The Funding Network – brytyjskiego inicjatora modelu Giving Circle. Akademia jest jedyną w Polsce organizacją promującą model Giving Circle, afiliowaną przy The Funding Network.

UCZESTNICY
Wśród gości są przedstawiciele biznesu, kultury, sztuki, mediów, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, przyjaciele osób prezentujących projekty, wolontariusze związani z organizacjami, każdy człowiek, który chce zainwestować w projekty społeczne.

EMOCJE
„Zainspirowany”, „pełen wrażeń”, „pełen otuchy” „dumny” to słowa, którymi goście i prezentujący opisują swoje wrażenia tego wieczoru.

JAK TO WYGLĄDA?

Start

Każdy event Giving Circle odbywa się według takiego samego schematu i programu. Zazwyczaj uczestniczy w nim około 60-100 osób.

W chwili przyjazdu Goście zaproszeni są do rejestracji i otrzymują pakiet zawierający informacje dotyczące projektów oraz formularz, którego będą używać podczas licytacji.

Po części nieformalnej goście proszeni są o zajęcie miejsc i rozpoczyna się część oficjalna. Prowadzący wita gości i przedstawia im plan wieczoru. Następnie rozpoczynają się prezentacje.

Prezentacje projektów

Organizacje, które zostały wybrane w procesie selekcji i przeszły specjalne szkolenie przystępują do działania. Mają po 6 minut, żeby zaprezentować się i kolejne 6 minut na udzielenie odpowiedzi na pytania z widowni. Czas podczas prezentacji jest ściśle kontrolowany. Po 5 minutach prezentujący usłyszą pierwszy dzwonek, po 6 natomiast dzwonek końcowy i w tym momencie muszą zakończyć swoją prezentację.

Sesja darczyńców

Po wszystkich czterech prezentacjach organizatorzy projektów proszeni są o opuszczenie pomieszczenia i rozpoczyna się tzw. sesja darczyńców, podczas której publiczność proszona jest o przedstawianie kwot, które chcą przekazać na dany cel.

Jeszcze przed rozpoczęciem licytacji prowadzący prosi o zabranie głosu ambasadora każdego projektu, który musi przekonać osoby na widowni, ze w ten projekt warto jest zainwestować oraz dokonać pierwszej wpłaty.

Licytacja

Goście przekazują pieniądze na dany projekt poprzez podniesienie ręki i wykrzyknięcie swojego imienia oraz kwoty, którą chcą przekazać. Każda zaoferowana kwota rejestrowana jest w arkuszu kalkulacyjnym, który jest wyświetlany, tak żeby widzowie mogli obserwować zmiany i widzieć ile jeszcze brakuje do osiągnięcia celu. Prowadzone są dwie rundy licytacji dla każdego projektu, ponieważ niektórzy darczyńcy wolą poczekać i zobaczyć co robią inni.

Decyzja darczyńców

Pod koniec sesji prezentujący proszeni są z powrotem do pomieszczenia, w którym odbywała się licytacja, po to aby usłyszeć jakie sumy udało się zebrać i wspólnie świętować to, co udało się osiągnąć. Przed wyjściem wszyscy, którzy brali udział w sesji powinni uiścić zadeklarowaną opłatę, bądź zrobić to w ciągu kilku najbliższych dni.

Raport

12 miesięcy po wydarzeniu darczyńcy otrzymują ‘raport oddziaływania’ od każdego z projektów, które dofinansowali.

 

REGULAMIN GIVING CIRCLE 2019

GDZIE I KIEDY? 

26 III 2021 r. godzina 18:00

Wydarzenie online

OPISY PROJEKTÓW 2021

opisy projektów 2019

Jak wesprzeć prezentowane projekty? 

WPŁAĆ :)

Wpłata na konto Funduszu Rozwoju Lokalnego z tytułem "darowizna gc + nazwa projektu"

nr konta: 

Volkswagen Bank Polska S.A.
Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa
47 2130 0004 2001 0224 8276 0010

IBAN:
PL47213000042001022482760010
SWIFT Banku: INGBPLPW

JAK BYŁO NA GC 2019 r.