WYBIERZ KWOTĘ WSPARCIA
  • 20 zł
  • 50 zł
  • 100 zł
lub wprowadź:
PLN
Wybrana kwota:
50 zł
Wpłacając mnie jesteś jak energetyk, bo dodajesz skrzydeł talentom.
schowaj

1. SPOTKANIE ZE STAROSTĄ  w sprawie Rady Senioralnej Powiatu Żywieckiego

29 września 2021 członkowie kolegium redakcyjnego biuletynu senioralnego „Bez limitu” spotkali się z przedstawicielem władz powiatu żywieckiego. Rozmowa w wicestarostą Stanisławem Kucharczykiem dotyczyła m.in. planów i strategii na rzecz osób starszych realizowanych przez samorząd na terenie powiatu żywieckiego. Dzięki temu nasza redakcja zdobyła informacje dotyczące zadań samorządu w zakresie polityki senioralnej. Czym różnią się zadania gminy od zadań powiatu? Od kiedy działa Powiatowa Rada Senioralna i jakie są procedury związane z wyłonieniem członków?  Jak widzi model współpracy ze środowiskiem 60+ obecny zarząd powiatu? Czy na Żywiecczyźnie są gminne rady senioralne? 

O tym i innych ważnych sprawach poświęconych seniorom możecie Państwo przeczytać w biuletynie „Bez limitu” – kolejny numer już wkrótce ukaże się i zostanie wysłany do wszystkich gmin powiatu żywieckiego. Zapraszamy do lektury i współpracy!

Kontakt: 33 475 44 77
e-mail: redakcja@zfr.org.pl

2. WARSZTATY Z FUNDRAISINGU

To kolejne działanie podejmowane przez członków kolegium redakcyjnego biuletynu „bez limitu”, czyli gazetki redagowanej przez Seniorów dla Seniorów z Żywiecczyzny. 

Czym jest fundraising

Najkrócej mówiąc: to pozyskiwanie środków (najczęściej finansowych) do zrealizowania swoich działań. Czyli: skąd i jak zdobyć środki na swoje inicjatywy.

Warsztaty podzielone zostały na części tak, aby uczestnicy mieli możliwość wypracować swoje plany działania i spróbować wdrożyć je w życie. 

Czego można dowiedzieć się podczas warsztatów? 

M.in. jak działa fundraising indywidualny; jak sprawnie napisać własny wniosek; jak tworzyć scenariusz wydarzenia fundraisingowego; tworzenie oferty dla darczyńcy; stworzenie przykładowej oferty dla darczyńców; promocja i komunikacja; jak opowiadać o swojej misji; jak wykorzystać darmowe i proste narzędzia promocyjne.

Prowadzenie: Anna Janczyk 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – jeśli jesteś Seniorem/Seniorką lub robisz coś na rzecz seniorów, zawsze znajdzie się miejsce dla Ciebie w naszych działaniach. 

Kontakt: 33 475 44 77
e-mail: redakcja@zfr.org.pl

3. WARSZTATY Z PROMOCJI I MARKETINGU ORAZ SZKOLENIE Z ZAKRESU OBSŁUGI KOMPUTERA

 

4. BRIEFING PRASOWY KOLEGIUM REDAKCYJNEGO

5. TWORZENIE FIMÓW I PODCASTÓW O AKTYWNYCH SENIORACH Z ŻYWIECCZYZNY

Gdzie znaleźć „Aktywnych +”? Oczywiście w terenie! Krążymy wśród niezwykłych osób z Żywiecczyzny, które opowiadają o swoich pasjach, inspiracjach, o tym, jak zachęcają swoich sąsiadów i przyjaciół do działania. Byliśmy w Gilowicach, Rychwałdzie, Jeleśni i w Żywcu. Rozmawialiśmy z członkami Towarzystwa Miłośników Gilowic, Żywieckimi Amazonkami, Wspólnotą DPS-u z Żywca, Malarkami z Jeleśni, ekipą o energetycznej nazwie: MOC-ni z Rychwałdu i pasjonatami żywieckiej tradycji czyli członkami Asysty Żywieckiej. Co z tego wyniknie? Cykl materiałów multimedialnych o Seniorach na Żywiecczyźnie. Premierowo pokażemy je na Forum NGO  - czyli 13 grudnia 2021. 

W każdym razie: praca wre. To, co widać na zdjęciach to wsparcie techniczne i merytoryczne w przygotowaniu materiałów multimedialnych na forum oraz realizacja podcastów. Powstaną z tego inspiracje i minidokumenty. A że pracuje nad tym Justyna Miodońska to wiemy, że powstaną materiały równocześnie ważne i piękne.