Działaj bez limitu

„Bez limitu” 2021 – czyli Seniorzy z Żywiecczyzny o sobie: piszą, komunikują, decydują. 

Zadanie jest współfinansowane w ramach projektu wieloletniego na rzecz osób starszych „Aktywni +” na lata 2021-2025, edycja 2021. 

 CO ROBIMY? 

Gazetę dla Seniorów o Seniorach z Żywiecczyzny. Wydajemy ją w wersji papierowej, ale dostępna jest także on line: na stronie naszej fundacji i na Facebooku. 

❔Jaką formę ma nasza gazetka?

Gazetka jest miesięcznikiem. Wychodzi 1 x w miesiącu, na następnie wysyłana jest do wszystkich gmin powiatu żywieckiego. Można ją otrzymać bezpłatnie – pytajcie Państwo w Urzędzie Gminy, GOK-u, Bibliotece – tam najczęściej znaleźć można nasz biuletyn. Jeśli nie macie takiej możliwości – prosimy o kontakt! 


❔Gdzie odbywają się posiedzenia KOLEGIUM REDAKCYJNEGO

Członkowie redakcji spotykają się w każdy poniedziałek o godz. 14:00 w siedzibie Żywieckiej Fundacji Rozwoju przy ul. Dworcowej 2 w Żywcu-Zabłociu (budynek dawnej biblioteki nad Sołą, obok świateł „pod Góralem). 

KLIKNIJ, BY ZOBACZYĆ KTO TWORZY NASZE KOLEGIUM REDAKCYJNE!


❔Co jeszcze planujemy w tym roku? 

- wizyty studyjne (na Ślask Cieszyński i do Kotliny Kłodzkiej); 

- warsztaty (m.in. z fundraisingu, marketingu, rzecznicze, komputerowe), wzmacniające kompetencje członków kolegium tak, by łatwiej się im w przyszłości pracowało nad kolejnymi numerami gazety senioralnej; 

- inicjatywy lokalne na rzecz seniorów (dofinansowanie na działania dla Seniorów w kwocie max. 1500 zł) oraz działania na rzecz samoorganizacji osób starszych, w tym promocji wolontariatu;

- forum organizacji pozarządowych – zrealizowaliśmy w latach ubiegłych takie spotkania i okazały się być doskonałym przykładem współpracy i promocji działań na rzecz środowiska senioralnego; przy współpracy ze Starostwem Powiatowym i gminami z Żywiecczyzny w tym roku planujemy kolejne takie spotkanie. Warto być!


❔Kto może brać udział w projekcie?

Każdy. Jeśli zatem Jest Pan/i osobą, która ukończyła lat 60, albo zna Pan/i kogoś kto lubi pisać, robić zdjęcia, chce tworzyć lokalne media oraz mieszka w jednej z 15 gmin powiatu żywieckiego, jest Seniorką albo Seniorem, czyli reprezentuje kategorię wiekową 60+ - ZAPRASZAMY! 

Chcesz wiedzieć więcej?

☎️ 33 475 44 77 
 redakcja@zfr.org.pl