Od 2019 roku Żywiecka Fundacja Rozwoju jest Partnerem Regionalnym w programie RÓWNAĆ SZANSE dla województw: dolnośląskiego, łódzkiego, opolskiego i śląskiego.

Program koordynują:
Anna Barabasz i Anna Jafernik
kontakt: 33 475 44 77; 509 832 941; 601 205 390

OD CZEGO WARTO ZACZĄĆ UDZIAŁ W PROGRAMIE? CZYLI

 (NIE)KONFERENCJA: JAK RÓWNAĆ SZANSE?

KIEDY? 14 CZERWCA 2019

GDZIE? PAŁAC HABSBURGÓW W ŻYWCU

Na to spotkanie zapraszamy osoby zainteresowane zapoznaniem się z programem "Równać Szanse" - jego celem, założeniami oraz przykładami zrealizowanych projektów, a także z ważnymi aspektami i kompetencjami niezbędnymi do przygotowaniu wniosku o dotacje.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zgłoszenia się za pośrdnictwem formularza:

https://forms.gle/pwaXsj2tBJQNiMgVA 

1.jpg2.jpg

 3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg

POBIERZ PROGRAM

RÓNAĆ SZANSE – O CO CHODZI?

Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości. Ma bowiem takie samo prawo, jak jego rówieśnik z dużej aglomeracji, by spróbować odnieść sukces na miarę własnych możliwości oraz by jak najlepiej wykorzystać szanse, które przyniesie mu życie.

Programem „Równać Szanse” objęliśmy młodych ludzi w wieku 13-19 lat z miejscowości, w których mieszka nie więcej niż 20 tys. osób. Chcemy, by na tym terenie za sprawą ciekawych projektów, młodzi mogli sprawdzić, w czym mają szansę być skuteczni i doceniani przez innych. Tu gdzie mieszkają lub tam gdzie się kiedyś być może przeprowadzą – wszędzie, gdziekolwiek będą chcieli żyć. Tylko w ten sposób mogą stać się ludźmi samodzielnymi i niezależnymi, którzy całkowicie świadomie wyznaczają sobie przemyślane cele. Najpierw te dotyczące edukacji, a później – dorosłości.    

Istotą programu „Równać Szanse” są lokalne projekty, które dla młodych ludzi mają być ciekawym wyzwaniem i szansą współpracy z innymi, by razem osiągnąć wspólny cel, ucząc się po drodze, jak radzić sobie z zupełnie nową rolą i jak wykorzystywać zupełnie nowe kontakty, które nawiązują. Wszechstronne umiejętności społeczne to bowiem cecha człowieka kompetentnego, budzącego zaufanie, pomocnego innym i zaradnego w jak najbardziej pozytywnym sensie.

Szczegóły na: https://rownacszanse.pl/strona-glowna