„Działaj bez limitu!” to projekt zrealizowany przez Żywiecką Fundację Rozwoju w roku 2018 ze środków programu rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS 2014-2020.

Dla kogo? Dla Seniorów i Seniorek 60+ w Żywcu którzy wzmacniali swoje kompetencje liderskie, by stać się rzecznikami interesów swojej grupy: Seniorek i Seniorów z Żywiecczyzny (60+).

O co chodziło? O partycypację – czyli uczestnictwo 25% populacji miasta w kształtowaniu polityk społecznych. 25% bo tylu jest mieszkańców 60+ dokładnie: 7947 osób. To ludzie wielu zalet, posiadający ogromne doświadczenie zawodowe i życiowe, a jednak w niewielkim stopniu kreujących społeczność lokalną. Trzeba było jedynie przekonać liderów, że są … liderami! Uczestniczki i Uczestnicy w trakcie projektu zdiagnozowali swoje środowisko, wzmocnili swoje kompetencje, zrealizowali działania na rzecz społeczności lokalnej m.in.: inicjatywy lokalne, wolontariat, debaty senioralne i I Forum Organizacji Senioralnych. Seniorzy uzupełnili swoją wiedzę poprzez cykl warsztatów i wizyty studyjne.

Szanowni Państwo – Kasiu, Zosiu (x2), Krystyno (x2), Barbaro, Augustyno, Wiesiu, Ewo, Urszulo, Władysławo (x2), Jadwigo, Januszu, Konstanty, Włodku, Władysławie: dziękujemy za wspólny czas i wspólne działania. Gratulujemy osiągnięć, wiedzy i pasji. I zapraszamy - Żywiecka Fundacja Rozwoju jest dla Was zawsze otwarta.

Ps. Kolejne projekty senioralne już w przygotowaniu…  

Bądźmy w kontakcie: 33 475 44 77.